אזור הערבה מתפרס על חבל ארץ רחב ידיים בין ים המלח לאילת. מדובר באחד האזורים המרהיבים בישראל ובים התיכון כולו. אם החלטתם לשנות אווירה, לקחת פסק זמן, להתניע את הרכב ולנוע לאזור הערבה, המדריך הבא הוא סוג של מורה דרך במדבר, או מורדה דרך בערבה המציג סיורים מומלצים באזור. את הטיול אפשר לשלב עם לינה בצימרים בערבה, מגוון של פעילויות אתגריות וספורטיביות, אטרקציות לילדים, סדנאות וטיפולי גוף ונפש.

מתכננים חופשה זוגית? לחצו לצימרים לזוגות בערבה.

 

מסלול סולמות וחבלים

מסלול זה מוגדר ברמת קושי בינונית ומתאים כמסלול הליכה לכל המשפחה עבור ילדים המורגלים ללכת ברגל. המסלול כולל נסיעה ברכב, טיפוס וירידה בסולמות וחבלים ונמשך בממוצע 4 שעות. כאמור, שילוב בין נסיעה ברכב לקטע הליכה. בתחילתו של המסלול על דרך עפר לכיוון מערב ניתן יהיה לצפות בקידוח מים מרשים ועמוק ובהמשך הנסיעה עוברים על ציר המעיינות המתחבר אל שביל ישראל. בהמשך ניתן לחנות את הרכב ולהמשיך ברגל אל נוף עוצר נשימה. לצד הדרך עצי שיטה כאשר כאמור המסלול הרגלי מלווה בסולמות וחבלים מאתגרים. חוויה קסומה לכל המשפחה.

מורה דרך בערבה

 

מסלול ג’יפים מומלץ – ציר המעיינות הצפוני

מתאים לרכבי שטח 4×4 ולאופני שטח. מוגדר ברמת קושי קלה. המסלול מתחיל ליד תחנת האוטובוס הממוקמת ממערב לפונדק עין חצבה. הנסיעה היא לכיוון מערב ומובילה לעין זך שם שלוש בריכות מדהימות. ממשיכים קילומטר נסיעה לכיוון דרום ומגיעים לעין תמיד שם מחנים את הרכב וצועדים לכיון מערב. באזור עצי תמר מרשימים, אזור שלו ופסטורלי. ממשיכים לכיוון המצפור. משם ממשיכים לכיוון דרום במשך שני קילומטרים ואז מזרחה עד עין דוחן שם יש קידוח שאת מימיו מנצלים בעלי חיים רבים. המשך נסיעה לכיוון דרום יביא אותנו להיתקל במגוון של ערוצי נחל כאשר המעבר ממשיך לפארק ספיר בו אגם, גן מרשים, חורשת עצים ומקום לערוך פיקניק מהנה.

 

מסלולים נוספים מומלצים באזור הם מעלה נחל עזגד ונחל אשלים – שני נחלים הזורמים במקבלים האחד לשני, נחל תמר ונחל צפית ועין פלוטית המכונה גם מעין האהבה. כמובן שניתן להתייעץ במעמד קבלת הצימר ואפילו להיעזר במדריכים או מורה דרך בערבה באזור.