הבקתות

ב’מטמון בערבה’; צימרים בעין יהב, חמש בקתות עץ מפוארות, באווירה כפרית שלווה ומפנקת.
 כל בקתה מאובזרת במיטב הפינוקים, שכוללים: ג’קוזי מרווח ורומנטי מוקף נרות, וקטורת, מטבח מאובזר, סלון מעוצב ומצוייד בטלויזיה בלווין ואינטרנט אל חוטי. בעליית גג, כמו באגדות מצויידת במזרונים להנאת הילדים. סביב הבקתות יש חצר פרטית ירוקה, עם דשא וספסלי ישיבה ופינת גריל לכל יחידה. בחצר שלל משחחקים להנאת הילדים, שעומדים לרשות האורחים.

גודל היחידה: כ- 60 מטר רבוע, 2.5 חדרים. המאפשר לינה של זוג + 5 ילדים, מתאים לזוגות ומשפחות. מרפסת בישול ומרפסת ישיבה.

2 טלוויזיות בכבלים, מסך LCD ואינטרנט אל חוטי

מטבחון מאובזר, הכולל מקרר, מיקרו, קומקום חשמלי, כיריים, גריל גז, וכלי בישול וסכו"ם.

ג'קוזי ענק וחדר מקלחת ושירותים. כולל מגבות וסבונים.

גישה מלאה לנכים

צפו בגלריה

לבקתות בחרנו שמות הקשורים באוצרות.
אתם מוזמנים לקרוא  אודות כל אחד מהאוצרות ולהבין את משמעות שם הבקתה –

המפורסם ביהלומי העולם העתיק, כיום משובץ בכתר המלכה הבריטית אליזבת. פירוש השם- mountain of light – הר של אור. הקוהינור הוא יהלום שמשקלו 186.1 קאראט, אולם לאחר שעבר גילגולים רבים וליטושים שונים שוקל כיום 105 קאראט. בעבר היה היהלום הגדול ביותר בעולם. היהלום נחצב בדרום הודו ועבר מיד ליד בין שליטי הודו ונסיכיה, ומלחמות כבדות ניטשו ביניהם בגללו. עד היום ניטש ויכוח, אם האבן ניתנה ב-1850 כמתנת המהראג’ה דוליפ-סינג למלכה ויקטוריה, או שנגנבה ע”י הבריטים: נלקחה כשלל ע”י לורד דלוסי, שכיהן בפאנג’אב, הודו, מטעם ממשלת בריטניה. מכל מקום, בדרך זו או אחרת הגיעה האבן לכתר המלכה. ממשלת הודו פנתה מספר פעמים לממשלת בריטניה בבקשת החזרת היהלום, אך נכון להיום היהלום נמצא בכתר מלכת אנגליה.
אחת ממגילות מדבר יהודה העשויה נחושת, בשונה מיתר המגילות העשויות קלף. במגילה זו חרוטה רשימת אוצרות הכוללת כמויות עצומות של זהב, כסף, מטבעות וכלים יקרי ערך, ומקומות מחבואם של אוצרות אלו. בשנת 1960 הוערך שווי האוצרות המצוינים במגילה בכמיליון דולר. המקומות המוזכרים במגילה אינם ידועים ברובם. לא ידוע מקור האוצר ולמי הוא שייך אך ישנן מספר השערות בנוגע לזהות האוצר: אוצר פרעוני, אוצר בית המקדש שהוסתר טרם נפילת ירושלים בידי הרומאים, אוצר בית המקדש השלישי, אוצר שהיה שייך לכת שחיה בקומראן או אוצר שלא היה קיים כלל. המגילה התגלתה בקומראן שהייתה בשלטון ירדן דאז, ועל כן שייכת לירדן. כיום המגילה ממוקמת במוזיאון ברבת עמון. שנים רבות ואף בימים אלו מתקיימות חפירות וחיפושים אחר המטמון.
במיתולוגיה היוונית גיזת הזהב הייתה שרידי צמרו של האייל האגדי כריסומאלוס, אשר שימשה עילה למסעם של יאסון וגיבורים מיתולוגיים נוספים לעיר קולכיס על הספינה ארגו, מסע המכונה מסע הארגונאוטים. סיפור המסע והרקע לו מכונים לרוב בשם גיזת הזהב. לאתאמאס מלך בויאוטיה ואשתו הראשונה נאפלה, נולדו בן- פריקסוס ובת-הלה. לאחר מות אימם נשא המלך את אינו לאישה. בשל שנאת אימם החורגת אליהם, נמלטו פריקסוס והלה על נפשם, רכובים על גבי אייל אגדי. אייל הניחן בכושר חשיבה ודיבור, יכול היה לטוס, וצמרו היה זהב. האייל נשא את שני הילדים לקולכיס, שבחצי האי קרים. בדרכה נפלה הלה לים וטבעה, מיצר המים נקרא על שמה- הלספונטוס- “ים הלה”. פריקסוס הגיע בשלום לקוליכוס, והתקבל בנדיבות על ידי המלך אייטס. הוא והאייל חיו בשלווה עד סוף ימיו. כשהזדקן האייל ביקש מפריקסוס להקריבו לזאוס. את צמרו הזהוב תלה אייטס על עץ אלון בחורש הקדוש של ארס. על מישמר גיזת הזהב הופקד דרקון. בינתיים, ביולקוס שבתסליה, פליאס גזל את המלוכה מאיסון. בנו הקטן של איסון- יאסון, בא אל פליאס ודרש את ממלכת אביו. בחרדתו ניסה פליאס להיפטר ממנו והבטיח להחזיר לו את המלוכה בתנאי שיאסון יביא לו את גיזת הזהב. יאסון הסכים, ומכל קצוות יוון התאספו חמישים גיבורים מפורסמים, להפליג עימו בספינת ארגו המהירה. קבוצת גיבורים אלו- אנשי צוות הספינה ארגו- כונו ארגונאוטים. לאחר הרפתקאות רבות הגיעו הגיבורים לקולכיס. אייטס סירב לתת להם את הגיזה, אלא אם יחרוש יאסון חלקת שדה בצמד פרים נושפי אש, יזרענה בשיני דרקון, המצמיחות מיד לוחמים מזוינים, ויכריע לוחמים אלו. למזלו של יאסון התאהבה בו בת המלך- מדיאה. בהדרכתה ובעזרת כשפיה ביצע יאסון את המלאכה ואחר חטף את גיזת הזהב ונמלט בספינתו עם אנשיו, בקחתו איתו את מדיאה. הארגונאוטים תעו על פני ימים בלתי ידועים וניצלו רק הודות לחוכמתה של מדיאה. כאשר הגיעו סוף סוף הביתה, מצאו את אביו של יאסון בחיים אך תשוש מזקנה. מדיאה הכניסה אותו לדוד רותח, מלא עשבי קסם והוציאה אותו צעיר וחזק. בעורמתה שכנעה את בנות פליאס לעשות זאת גם לאביהן, אך נתנה להן עשבים רעילים, והוא מת. יאסון ומדיאה עזבו את הארץ והתיישבו בקרורינתוס וחיו יחד באושר כעשר שנים.
מערת בראשית הוא כינויה של מערה אגדית בהר הכרמל, ששמועות נפוצו אודותיה על כך שבתוכה נמצאים לוחות הברית. לאגדה גרסאות רבות, אך בכולן אותו הגרעין הראשוני המבקש להסביר היכן נמצאים לוחות הברית שהביא משה לעם ישראל מהר סיני. על לוחות הברית חקוקים עשרת הדברות והם שוכנו בארון הברית. ארון הברית היה קודש הקודשים של בית המקדש שבנה שלמה. בנפול בית ראשון נעלמו לוחות הברית ולא נמצאו עוד. לפי האגדה, מילטו הכוהנים מירושלים את ארון הברית אל מערה נסתרת בהר הכרמל ועל הידיעה הזו שמרו יודעי סוד מועטים, אלה מתו עם סודם ורעידת אדמה שהתרחשה באזור חסמה את פתח המערה לעד. אולם, הידיעה כי לוחות הברית נמצאים אי שם בארץ ישראל המשיכה ליגע את מוחם של בני ישראל בכל הדורות. יש המאמינים כי מערה זו הינה מערת אוצר ובה טמון מטמון אדיר של כלי כסף וזהב ואבנים טובות, ואפילו יש שהאמינו כי בתוכה נמצאים מאובנים של ראשית האדם.
קיימות אגדות רבות בהן מופיע הגביע כקדוש או קסום בעל כוחות שלא מן העולם הזה. לעיתים ביכולתו להחיות מתים, לעתים מפיץ הגביע אספקה בלתי נדלית של מזון ולעיתים משמש הגביע לקביעת מלכן של ארצות שונות, כיוון שרק היורש החוקי לכס יוכל לאחוז בו. תפקידו של הגביע משתנה לפי האגדה בה הוא מופיע, אך במרבית הגרסאות על הגיבור להוכיח עצמו כראוי להיות במחיצת הגביע. *במיתולוגיה הנוצרית הגביע הקדוש הוא כלי, הצלחת או הגביע, בו השתמש ישו בסעודה האחרונה, ולו מיוחסים כוחות קסם. בסעודה האחרונה ישו אמר ל-13 תלמידיו לאכול מלחם הקודש ולשתות מהגביע הקדוש מפני שהם מסמלים את גופו ודמו. הכלי מזוהה עם כלי בו השתמש יוסף הרמתי כדי לאגור את דמו של ישו בעת קבורתו, ואז לקח את החפץ לבריטניה, שם יסד שושלת של אפוטרופוסים כדי להגן עליו. *במיתולוגיה הקלטית מופיעה קדרה בעלת כוחות מיוחדים. *החיפוש אחר הגביע הקדוש מהווה חלק חשוב מאגדות המלך ארתור. *אגדות גותיות מספרות על גביע קדוש. ורומנסות צרפתיות גם כן. הגביע הקדוש השתלב בספרות ובקולנוע במספר רב של יצירות. האמונה בגביע והעניין במיקומו האפשרי לא חדלו מעולם וממשיכים לסקרן רבים גם בימינו.

החופשה החלומית שלכם מתחילה כאן -

גודל היחידה: כ- 60 מטר רבוע, 2.5 חדרים. המאפשר לינה של זוג + 5 ילדים, מתאים לזוגות ומשפחות. מרפסת בישול ומרפסת ישיבה.

טלוויזיה בכבלים, מסך LCD ואינטרנט אל חוטי

מטבחון מאובזר, הכולל מקרר, מיקרו, קומקום חשמלי, כיריים, גריל גז, וכלי בישול וסכו"ם.

ג'קוזי ענק וחדר מקלחת ושירותים. כולל מגבות וסבונים.

גישה מלאה לנכים

החדר הזוגי

מבנה אבן המתאים לזוגות בלבד. הכולל חדר שינה אחד,  עם מיטה זוגית , טלוויזיה בלוויין, מזגן. שירותים, מקלחת, מטבחון מאובזר,  מרפסת פרטית עם פינת ישיבה,  פינת בישול ומנגל.

מתחם צימרים בעין יהב המספק ערך נוסף לחוויה, ואף מאפשר חופשה מהנה וחווייתית עבור קבוצות או כמה משפחות יחדיו.

במתחם האירוח שלנו – גינה ירוקה מטופחת, מדשאה רחבה, משחקים רבים לילדים , פינת סאג’ לפיתות ומנגל.
קיר טיפוס אופקי. כדורסל, פינגפונג, בריכה מחוממת הפתוחה כל השנה.

מתחם אירוח בעין יהב, סגור ופרטי המאפשר חופש ותעסוקה לילדים ומנוחה ושלווה למבוגרים.

כמו כן תוכלו ליהנות ממתקני מושב עין-יהב ללא תשלום כאורחי הצימר: בריכת שחיה בעונה ומגרש משחקים כל השנה.

משחקים לילדים: כדורסל, מיני גולף, בימבות, נדנדות.

קיר טיפוס

סככה עם שולחן פינג פונג, מיני גולף, והוקי אויר

סאג' לפיתות

בריכה

צפו בגלריה

החופשה החלומית שלכם מתחילה כאן -